Kullanıcı Girişi

Autodesk DesignNext 2013 Tasarım Yarışması’nın kazanan isimleri belli oldu!

Autodesk sponsorluğunda, üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen “DesignNext 2013 Ulusal Öğrenci Tasarım Yarışması”nın kazanan isimleri belli oldu! Yarışmanın ödül töreni, 10 Ekim Perşembe günü, Grand Hyatt Istanbul’da gerçekleşti.

Ödül Töreni
Ödül töreninden fotoğraflar için tıklayın

22 Mayıs – 29 Eylül tarihleri arasında, 62 üniversiteden toplam 130 takımın katılımıyla gerçekleşen DesignNext 2013 Ulusal Öğrenci Tasarım Yarışması’nın kazanan isimleri belli oldu. Zirve Üniversitesi öğrencilerinden Tuğçe Sarıçiçek, Yusuf Açıkkol ve Akademik Danışman Ahmet Turan Köksal’dan oluşan takım, Mimari Tasarım dalında kazandığı birincilik ödülüyle, ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen “Autodesk University” etkinliğine katılmaya hak kazandı. Bu yıl ilk kez düzenlenen yarışmanın ödül töreni, 10 Ekim Perşembe günü, Grand Hyatt Istanbul’da keyifli bir etkinlikle gerçekleşti.

Autodesk Türkiye ve Akdeniz Ülkeleri Eğitim Koordinatörü Evren Arın, yarışmayla ilgili, “DesignNext tasarım yarışması ile öğrenciler, Autodesk’in sağladığı profesyonel tasarım yazılımlarını kullanarak, takım çalışması içinde yetkinliklerini artırma ve yarışmacı yönlerini geliştirme imkânı buldular. Sürdürülebilir Afet Barınağı konusu altında sunulan tüm projeler, Türkiye’nin önde gelen akademisyen ve mimarlarından oluşan özel jüri heyeti tarafından, Bütünsel Tasarım, Özgünlük, Uygulanabilirlik, Sürdürülebilirlik ve Autodesk Dijital Tasarım Araçlarının Etkin Kullanımı kriterleri göz önüne alınarak değerlendirildi” şeklinde konuştu.

Arın, “ Autodesk, Türkiye’nin gelecek nesil mühendis, mimar ve tasarımcılarını desteklemeye yönelik farklı etkinlikler gerçekleştiriyor. DesignNext 2013 Ulusal Öğrenci Tasarım Yarışması öğrencilerin yaratıcılık, kritik düşünme ve çözüm geliştirmeye yönelik yeteneklerini sınıyor ve gerçek dünya deneyimi yaşatıyor” dedi.

Autodesk Hakkında
Autodesk, insanların daha iyi bir dünya hayal edebilmesine, tasarlayabilmesine ve yaratabilmesine yardımcı olur. Tasarım uzmanları, mühendisleri ve mimarlarından, dijital artist, öğrenci ve meraklılarına kadar herkes, yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak ve önemli sorunları çözebilmek için Autodesk yazılımları kullanır. Daha fazla bilgi için autodesk.com’u ziyaret edebilir ya da @autodesk’i takip edebilirsiniz.

Autodesk, ABD ve/veya diğer ülkelerdeki iştirakleri ve/veya bağlı kuruluşlarının tescilli markasıdır. Diğer tüm marka isimleri, ürün isimleri veya markalar ilgili sahiplerine aittir. Autodesk ürün ve hizmet sunumları, şartnameler ve fiyatlarda her zaman önceden bildirimde bulunmaksızın değişiklik yapma hakkını saklı tutar ve bu belgede olabilecek dizgi veya grafik hatalarından sorumlu değildir.