Kullanıcı Girişi

Jüri Üyeleri (Soyadına göre alfabetik)Murat Aksu (MuuM Mimarlık)

1972 yılında İstanbul’da doğdu. 1985 - 1990 yılları arasında TED  Ankara  Koleji’nde okudu. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden 1995 yılında mezun oldu. 2000 ‘de İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde lisansüstü çalışmasını tamamladı. Ulusal ve uluslararası mimarlık yarışmalarında çeşitli kategorilerde ödül aldı.

Mezuniyet sonrasında ENKA ile yurtdışı projelerde çalıştı. 1997’de Türkiye’ye dönerek serbest tasarım çalışmaları yaptı ve yarışma projelerine katıldı. 1998 yılında Umut İyigün ile birlikte MuuM Mimarlık Limited Şirketini kurdu. Halen MuuM Mimarlık Limited Şirketi’nde mesleki çalışmalarına devam etmektedir.Erdinç Çiftçi (Bold Mimarlık)

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden 2000 yılında mezun oldu. Bold Mimarlık’tan önce, 64 bin kişi kapasiteli “Bakü Olimpiyat Stadyumu” ve ‘Üretim, Enerji ve Dönüşüm’ kategorisinde 2010 WAF birincilik ödülüne layık görülen “Yevlakh Tohum İşleme Kampüsü” gibi öne çıkan projelerin tasarımını; Bakü Çelik Fabrikası, Balaken Yem Fabrikası ve Buzovna Başkanlık Konukevi gibi projelerin ise tasarımını ve yürütücülüğünü üstlendi. 2013 yılından beri, eşi Işıl Has Çiftçi ile birlikte kurduğu Bold Mimarlık bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.Niyazi Kemer (Autodesk)

Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden lisans derecesini aldıktan sonra, 2004-2009 yılları arasında İstanbul’da bir çok mimari ofiste tekniker, mimar ve proje müdürü olarak görev aldı.  Arkitera Eğitim Merkezi’nde 3 yıl boyunca Autodesk Revit eğitimi veren ve 2009-2012 yılları arasında Türkiye’de Revit ile gerçekleştirilen en büyük iki projenin BIM yöneticiliğini yürüten Niyazi Kemer, 2012 yılından beri Autodesk Türkiye ofisinde Kıdemli Teknik Uzman olarak çalışmaktadır.Prof. Dr. Salih Ofluoğlu (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi)

Mimar Sinan  Güzel Sanatlar Üniversitesi Enformatik Bölümü Başkanıdır. Aynı bölümde yer alan Bilgisayar Ortamında Sanat ve Tasarım yüksek lisans programının da yürütücüsüdür.  İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde Lisans, ABD Pennsylvania State Üniversitesi’nde Yüksek Lisans, İngiltere Edinburgh Üniversitesi’nde Doktora yapmıştır. Akademik ilgi alanları sürdürülebilir mimari tasarım, geometrik ve bina bilgi modelleme, tümleşik tasarım ve bilgisayar destekli proje yönetimidir. Yurt içi ve yurt dışında yayınlanmış çok sayıda bildiri ve makalesi bulunmaktadır.Y. Doç. Dr. Dilek Yıldız (İstanbul Teknik Üniversitesi)

Lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi ve Fen Bilimleri Enstitüsü’nden alan Dilek Yıldız, 2005 yılından beri aynı kurumda öğretim üyeliği görevine devam etmektedir..

2001 yılında bir yıl boyunca North Carolina State University’de misafir araştırmacı olarak çalışan Yıldız, Çeşitli ulusal/uluslararası bilimsel toplantı ve atölyelere katılmakta, mimari proje stüdyolarında yürütücülük yapmakta, lisans ve yüksek lisans seviyesinde zorunlu ve seçme teorik dersler vermektedir. 

Y. Doç. Dr. Dilek Yıldız, araştırmalarını ve yayınlarını, sürdürülebilirlik, korunaklı konut yerleşimleri, sosyal konutlar, kentsel mekan, kentsel tasarım ve çevre-davranış çalışmaları alanlarında sürdürmektedir.